Nowi wolontariusze w Luenie w Angoli

IMG_20180802_114944W sierpniu nasi nowi wolontariusze – Albane i Dawid Firlit (ona jest Francuzką, a on Polakiem) – wyjechali na dwuletnią misję do Lueny w Angoli. Wcześniej pracowała tam także nasza polska wolontariuszka, Gosia Zawacka, więc mieli szansę zaczerpnąć informacji z pierwszej ręki na temat miejsca i ludzi. Oto, co napisali w swoim liście misyjnym:

„Jesteśmy młodym, początkującym małżeństwem z północnej Francji, a dokładniej z Lille, gdzie do tej pory mieszkaliśmy. Dawid przez 7 lat prowadził firmę budowlaną, a Albane w 2017 ukończyła 5 letnie studia architektury. (…) Pomysł o wyjeździe na misje pojawił się nagle około rok temu, ale pewnym impulsem w tym kierunku był nasz wspólny wyjazd na światowe dni młodzieży w Krakowie gdzie uderzyły nas słowa Ojca świętego Papieża Franciszka:

« Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło ani nawet o jakich nie pomyślałeś; po drogach, które mogą otworzyć nowe horyzonty, nadających się do zarażania radością, tą radością, która rodzi się z miłości Boga, radością, która pozostawia w twoim sercu każdy gest, każdą postawę miłosierdzia. »

Albane i Dawid dali się zainspirować tym słowom i od miesiąca pracują dla biskupa Tirso w diecezji Moxico: Dawid jako nadzorca budowlany, a Albane jako architekt. Czekamy na ich pierwszy raport misyjny.

Pamiętajcie o nich w modlitwie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s